David Václavek

ADVOKÁTNÍ KONCIPIENT

Specializace

  • obchodní právo
  • právní pomoc při podnikání
  • zastupování v soudních sporech

Kdo jsem a co umím

Jsem součástí týmu, jehož hlavním zaměřením jsou právní spory, a to jak v soudní, tak v mimosoudní fázi. V rámci naší kanceláře se pak často jedná o problematiku náhrady majetkové, avšak také nemajetkové újmy, zejména ve spojitosti s dopravními nehodami.

Nejen v rámci pobočky advokátní kanceláře ve Velkých Pavlovicích se také zabývám mými srdcovými právními agendami, a to především komplexním právním poradenstvím pro malé a střední podnikatele, obecným poradenstvím pro spotřebitele a přípravou smluvní dokumentace zejména v rámci práv nemovitých věcí.

Ať už se na mě kolegové či klienti obrátí s prosbou v jakékoliv oblasti, můžou si být jistí, že svoji práci odvedu precizně a dotáhnu ji do úspěšného konce. Vždy si chci být jistý tím, že to, co dělám, dělám správně a neuspokojím se s neúplným řešením problému.

Moje úspěchy

Ačkoli jsem absolventem magisterského programu Právo a právní věda na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně teprve od roku 2019, v průběhu celého studia jsem se pohyboval v právní praxi, a to především v rámci advokátních kanceláří. Již během studií jsem tak získal zkušenosti zejména v oblasti vymáhání pohledávek z obchodních vztahů, v procesech v rámci fúzí a akvizic, v řízeních o zadávání veřejných zakázek, v právním poradenství pro začínající podnikatele či v oblasti zpracování smluvní dokumentace v rámci developerských projektů. Aktivně jsem se také vzdělával v oblasti pojišťovnictví.

Mluvím anglicky a německy.